top of page
scroll.gif

Excerpt

Tohle není běžná knížka o cvičení, i když se tak možná může tvářit. Tohle je knížka, která má nadhled. Nadhled k tréninku, výživě a životu jako takovému. Jedná se

o upřímného průvodce zdravým životním stylem, který ti ukáže i jiný pohled na věc. Rozebírá a boří předsudky zdravé výživy, pohybu a lifestyle. Protože život není jenom o hezkém fyzickém těle, ale taky o mentálním zdraví a sebepoznávání. Knížka a informace v ní můžou zabezpečit nejen dlouhodobě udržitelné výsledky, ale hlavně životní nadhled. Je to cesta plná zdravého selského rozumu, logiky a osvícení.

Pro koho je tahle knížka určena?

Je určena všem, kteří už třeba nějakou dobu cvičí, mají už první krůčky za sebou, mají pocit, že se orientují v pojmech fitness, zdravá strava, něco málo zhubli, nebo nabrali. Pro ty, co během zdravého životního stylu mají pořád i jiné povinnosti (práce, další koníčky, kamarádi, social life, děti) a proto hledají i jinou perspektivu a pohled na věc, která bude efektivní a flexibilní.

A pro koho není?

Není určena těm, co mají v plánu brát fitness jako to jediné co na světe existuje a podrobit tomu všechno. I na úkor, že se z nich stane fitness asociál bez normálního života.  A taky není určena začínajícím fitness fanatikům, kteří neřeší dopady na zdraví.

ESHOP

bookla_fitness banner.jpg

nebo nakoukni co je uvnitř, a až pak se rozhodni...

ŘEKLI O KNÍŽCE

Kniha začíná takovým až motivačním intrem, který člověk slyšel v obdobných verzích už 1000x, takže čtenář má troško obavu, ať nejde o nějaký motivační bulšit. Část 1X je pak taková učebnicová a na někoho může působit nudně, ale chápu, že je tam nutná. Pomalu v ní Marcellus začíná vystrkovat růžky, např. s tím cholesterolem, ale líbí se mi, že jsou tyhle učebnicový kydy zkrácený na minimum. No a od 2X začíná jízda a to jsem knihu v podstatě neodložil z ruky dokud jsem nedočetl. Za mě je to dílo zkušeného fitnessáka, které je užitečné a důvěryhodné. Líbí se mi, že se tam neřeší pouze cvičení a strava, ale žes do toho krásně zasadil i ty další aspekty, které člověk, který to s rovnováhou ve svém životě myslí vážně, dříve či později bude řešit. Je to spíš materiál pro pokročilé, začátečník "neuslyší", co mu tam povídáš. Věřím, že to taky bude užitečné pro ty, kteří vyznávají nějaký stravovací či fitness režim a cítí se "stuck". Další věc co se mi líbí jsou ty poučky v rámečcích (top pravdy), nekorektní humor a vtipná přirovnání (něco s těmi pokémony apod., párkát jsem se tam fakt zasmál) a celkově čtivost (dobrá struktura a pouze nutný text). Každopádně je vidět, že sis tou fitness cestou prošel křížem krážem a jsi skutečně "osvícený". Já se rovněž považuju za pokročilého (za těch 12 let nebo kolik už jsem taky leccos vyzkoušel) a snad pod všechno co tam píšeš se můžu podepsat. Nejsou to konspirace, to co píšeš tak prostě je. 

 

(Petr, 30, Praha)

O AUTOROVI

Marcellus Wallas je certifikovaný fitness trenér, který to přestal brát vážně a radši si začal užívat i jiný věci (rodinu a nejbližší, přátele, dobrodružství, přírodu, cestování, nové sportovní aktivity). Fitness je jenom jedna z jeho vášní. Víc než dekádu působí v odvětví automotive design jako consultant, kde se podílí na tom, jak budou automobily v budoucnu vypadat (pracoval pro klienty, jako jsou Škoda, Volkswagen, Porsche, Jaguar, Land Rover, Volvo a jiné). Mimo jiné se věnuje managementu a audiovizuální produkci pro innovisique. Je otcem dvou holčiček, ale taky působí pod stejným pseudonymem jako hudebník.

tel.: +420 776 710 660

  • Facebook
  • YouTube
  • LinkedIn
  • Instagram
bottom of page